Tablet Format Hosgeldiniz! 22 Mayıs 2017

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 (SM-T230) Rom Yüklemesi

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 (SM-T230) Rom Yüklemesi

samsung-galaxy-tab-4-7-0-sm-t230-rom-yuklemesi

 

Samsung Galaxy Tab SM-T230 marka/modelli tabletinize yazılım yükleyerek yaşadığınız yazılımsal sorunlardan kurtulabilirsiniz. Tabletiniz kasıyorsa, geç açılıp geç kapanıyorsa, uygulamalar sorun çıkartıyorsa, virüs bulaşmış ise veya desen kilidi bloke edilmiş ve tablet açılmıyorsa rom yükleyerek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Rom yüklemesi yapmadan önce gerekli programları bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir bu programlar aşşağıda sizlere verilecektir.

 

Rom yani yazılım yükleme işlemine başlamadan evvel tabletinizde önemli dosyalar varsa bunları yedekleyin aksi taktirde tablet sıfırlanacağı için tüm verileriniz silinir. Yedeklemeyi yaptıktan sonra tabletin şarj durumunu kontrol edin %50 ve üzerinde olmasına dikkat edin. Şarj seviyesi az ise öncelikle şarj seviyesini yükseltin ve daha sonra rom yükleme işlemlerine başlayın. Bu iki önemli hususdan bahsettikten sonra hazırsak öncelikle aşşağıdan rom dosyasını indirin. Tabletiniz SM-T230 modeli değilse kesinlikle yükleme yapmayın.

 

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 (SM-T230) Rom İndir
Türkiye 4.4.2 (SM-T230) – Nisan 2015

 

İNDİR

İNDİR ( Alternatif 1)

İNDİR (Alternatif 2)

İNDİR (Alternatif 3)

 

 


Yukarıdan tabletinizin rom dosyasını indirdiyseniz aşşağıdaki adımları takip ederek yazılım yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

 

 • Odin programını BURADAN bilgisayarınıza indirin
 • Daha sonra BURADAN ilgili USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin. ( bu işlemi bilgisayarınız, tableti görmezse yaparsınız. Bilgisayar tableti tanırsa gerek yok kurmanıza. )
 • Tabletinizi kapalı konuma getirin
 • Power (Açma) + Menü (Home) + Ses Kısma ” tuşlarına aynı anda basın
 • İndirmiş olduğunuz ODİN programı açın ve tableti USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Gerekli sürücüler yüklendikten sonra ODİN programı tabletinizi tanıyacaktır.
 • Programda “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak sitemizden indirdiğiniz “.tar .md5″ uzantılı rom dosyasını seçin.
 • Herşey hazır olduğunda ” Start “ butonuna basın ve işlemin bitmesini bekleyin

 

 

samsung-galaxy-tab-4-7-0-sm-t230-rom-yuklemesi-odin

 

Yukarıdaki adımları tek tek uyguladığınızda yazılım yükleme işleminiz başarılı olarak sonuçlanacak ve yeniden kurulum yaparak kullanmaya başlayabileceksiniz. Eğer herhangi bir noktada sorun yaşarsanız konu altından yorum yaparak destek isteyebilirsiniz. Emeğe saygı adına konu altından yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. kıdemsiz yardımcı dedi ki:

  Bakın arkadaşlar, olay şu: Tableti kökten kapatacaksınız (1). Sonra Açma/Kapama , ses kısma ve ana ekrana geri dönme tuşuna aynı anda 1-2 saniye basılı tutun. Odin’de AP menüsünü seçip, Samsung Galaxy ile başlayan rar dosyasını çıkartıp içinden çıkanı seçin, start a basın ve id com yazan yerin üstünde ”PASS” yazana kadar bekleyin. finish e basın, tabletinizi usb den ayırın ve açın.

  Bu Kadar 🙂

 2. Teşekkkür dedi ki:

  İndirilmiyo link tl olmuyo ne olur yardım edin.

 3. Burhan dedi ki:

  nasıl indirdiniz

 4. talha dedi ki:

  Bende 3 dosya var csc ap ve pit diye ne yapacağım

 5. Alperen güler dedi ki:

  Abi çok uzun sürermi Teşekkürler

 6. ahmet dedi ki:

  abi ben şeyi anlamadım en son ap a basıp bişeyi ekliyoruz oraya o ekledmiz şey nerede yav nerden indiricez onu indirdigim şeylerin arasında yok

Yorum Yaz