Samsung Galaxy Tab 4 10.1 (SM-T530) Rom Yüklemesi

samsung-galaxy-tab-4-10-1-sm-t530-rom-yuklemesi

Samsung Galaxy Tab 4 10.1 (SM-T530) Rom Yüklemesini nasıl yaparız ? Hangi durumlarda rom yani yazılım yüklemesi yapmamız gerekir ? bu konular hakkında bilgiler paylaşacağız sizlerle. Öncelikle tabletinize rom yüklemesi yapmanız yazılımsal sorunları ortadan kaldırır. Nedir bu yazılımsal sorunlar örneğin tabletiniz aşırı derece kasıyordur, uygulamalar düzgün çalışmıyordur, çeşitli hatalar ile karşı karşıya kalıyorsunuzdur yada desen kilidini unutup tableti bloke etmişşinizdir. İşte bu ve buna benzer durumlarda rom yüklemesi yani yeni yazılım yüklemesi sorunlarınıza çözüm olabilir.

 

Yazılım yüklemesine geçmeden evvel tabletin şarj durumunun %50 ve üzerinde olup olmadığını kontrol edin. Şarj seviyesi %50 altında ise yazılım yükleme işlemine başlamadan evvel şarj seviyesini %50 ve üzerine çıkartın. Bununla beraber tablet sıfırlanacağı için tabletteki önemli dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın. Yazılım sonrası tablet ilk aldığınız günki haline döner.Bu iki önemli hususu geçtikten sonra hazırsanız aşşağıdaki bağlantılardan birinden yazılım dosyasını bilgisayara indirin. Yazılım dosyasından sonra odin programını ve usb sürücüleri’de download edin ve rom yüklemeye başlayın.

 

Samsung Galaxy Tab 4 10.1 (SM-T530) Rom İndir
Türkiye 4.4.2 (SM-T530) – Nisan 2015

 

İNDİR

İNDİR ( Alternatif  1)

İNDİR (Alternatif 2)

İNDİR (Alternatif 3)

 

 

Yukarıdan tabletinizin rom dosyasını indirdiyseniz aşşağıdaki adımları takip ederek yazılım yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

 

 • Odin programını BURADAN bilgisayarınıza indirin
 • Daha sonra BURADAN ilgili USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin. ( bu işlemi bilgisayarınız, tableti görmezse yaparsınız. Bilgisayar tableti tanırsa gerek yok kurmanıza. )
 • Tabletinizi kapalı konuma getirin
 • Power (Açma) + Menü (Home) + Ses Kısma ” tuşlarına aynı anda basın
 • İndirmiş olduğunuz ODİN programı açın ve tableti USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Gerekli sürücüler yüklendikten sonra ODİN programı tabletinizi tanıyacaktır.
 • Programda “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak sitemizden indirdiğiniz “.tar .md5″ uzantılı rom dosyasını seçin.
 • Herşey hazır olduğunda ” Start “ butonuna basın ve işlemin bitmesini bekleyin

 

 

samsung-galaxy-tab-4-10-1-sm-t530-rom-yuklemesi-odin

Yukarıdaki anlatılanları tek tek uyguladığınızda yazılım yükleme işleminiz başarılı olarak sonuçlanacak ve yeniden kurulum yaparak kullanmaya başlayabileceksiniz.Emeğe saygı adına konu altından yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz. Herhangi bir noktada sorun yaşarsanız konu altından yorum yaparak destek isteyebilirsiniz.

Comments
 1. KARYA KARYA
 2. evren
 3. huseyin
 4. fırat
 5. Necat
 6. Rasim
 7. Yüksel
  • tabletci
 8. sm-t530deli
  • tabletci
   • SELİM
    • tabletci
 9. mustafa enes kalkan
  • tabletci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir