Samsung Galaxy S6 Format Atma

samsung-galaxy-s6-format-atmaSamsung Galaxy S6 Format Atma,  Samsung Galaxy S6 Format Nasıl Atılır,  Samsung Galaxy S6 Sıfırlama,  Samsung Galaxy S6 Hard Reset, Samsung S6 Format Atma, Samsung S6 Format Nasıl Atılır, Samsung S6 Sıfırlama, Samsung S6 Hard Reset

 

 

Telefonunuz kasıyorsa, virüs bulaşmış ise veya desen kilidi koyup unuttuysanız bu konu ile telefonunuzu sıfırlayabileceksiniz. Samsung galaxy s6 format atma işleminden önce telefonunuzu yedeklemeyi unutmayınız. Bu işlem sonucu telefondaki tüm veriler silinir ve ilk aldığınız güne döner. Sıfırlama işlemine başlamadan önce şarjın %50 ve üzerinde olmasına özen gösterin. Sıfırlama işlemi sırasında telefon şarj’dan ötürü kapanırsa bir daha açılmayabilir onun için mutlaka %50 ve üzeri şarj ettikten sonra aşşağıdaki adımları uygulamaya geçin.

Telefondaki yedeklerinizi kies programı ile bilgisayarınıza alabilir, yazılımdan sonra tekrar yükleyebilirsiniz. Bununla ilgili sitemizde yedek alma konusundan destek alabilirsiniz. Telefonun menü kısmına ulaşabiliyorsanız aşşağıdaki adımları takip ederek sıfırlama yapabilirsiniz ancak menü kısmına ulaşamıyorsanız unutulan desen kilidi gibi durumlarda o zaman hard reset yöntemini uygulayın.

Menü → Ayarlar → Yedekle ve sıfırla → Fabrika ayarlarına sıfırla → Telefonu sıfırla → Herşeyi sil

Bunun dışında yine telefonun arama kısmına gelebiliyorsanız kod ile sıfırlamada yapabilirsiniz. Telefonun arama kısmına gelip *2767*3855# yazıp onayladıktan sonra telefon ilk aldığınız güne dönecektir. Bu iki işlemi yapamıyorsanız hard reset dediğimiz tuş kombinasyonu ile sıfırlamaya geçebilirsiniz.

Samsung Galaxy S6 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

  • Telefonu kapalı konuma alın
  • Kapalıyken ses açma ve home ( orta tuş ) basılı tutup power ( açma ) tuşuna basın
  • Samsung logosunu gördüğünüzde tuşları bırakın
  • Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.

 

Yukarıda anlatınları uyguladığınızda samsung galaxy s6 sıfırlama işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Herhangi bir noktada takılırsanız sayfanın altında bulunan yorum kısmından destek isteyebilirsiniz.

Comments
  1. Nuri
    • tabletci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir