Samsung Galaxy Note 5 (SM-N920C) Stock Rom Yüklemesi

samsung-galaxy-note-5-sm-n920c-stock-rom-yuklemesi

Samsung Galaxy Note 5 Stock Rom konumuz ile hem yazılım dosyasını hemde telefonunu özellikleri hakkında bilgiler paylaşacağız. Note serisinin son halkası olan Note 5 yine bizlere büyük kolaylıklar sağlıyor. Note serisi kullananlar arasında bulunduğum için her zaman Note serisini tercih etmişimdir. Zaten samsung note serisine amiral gemisi lakabını takmıştır. Bu konu ile sizlere vereceğimiz stock rom yani yazılım dosyası orijinal dosyalardır. Yükleyeceğiniz rom dosyası telefonunuzu garanti dışı bırakmaz, herhangi bir sorun çıkartmaz aksine yaşadığınız yazılımsal sorunları ortadan kaldırır.

 

Samsung Galaxy Note 5 Özellikleri ise şöyledir; 5.7 inçlik bir ekrana sahip ve 2560 x 1440 px ekran çözünürlüğü bulunuyor. Quad-core 2.1 GHz ARM Cortex-A57 işlemciye sahip bu cihazda 4 gb ram bulunuyor. 3000 mAh batarya gücüne sahip note 5 32 gb dahili hafıza sunmakta. 16 mp arka 5 mp ön kamerası ile HD kalitede görüntü elde edebilirsiniz. Arka kamera ile 2160p (Ultra HD) 4K videolar elde edebilirsiniz. Note 5 ürününü kablosuz olarak şarj etmenizde mümkün kılınmış. Android 5.1.1 (Lollipop) sürümü ile birlikte gelmektedir.Telefon 13.08.2015 tarihinde duyurusu yapılmış ve 18.08.2015 tarihinde raflarda yerini almıştır.

 

Samsung galaxy note 5 özellikleri hakkında bilgiler verdikten sonra telefona nasıl yazılım yükleriz ? hangi şartlarda yazılım yüklenmesi gerekir kısaca bunlara değinelim. Telefonu ilk aldığınız günden sonra girdiğiniz web siteleri, indirdiğiniz uygulamalar telefona zarar verebilir veya virüs bulaştırabilir bu noktada randımanlı çalışmaz ve sorunlar çıkartır. Uygulamalar sürekli kapanıp durur, telefon kendini yeniden başlatır, samsung yazısını geçmez sürekli samsung yazısında kalır, virüs bulaşmıştır, desen kilidi unutulması sonucu telefon bloke olmuştur. Bu ve bunlara benzer sebepler ile yazılım yüklemeniz gerekebilir. Yazılım yüklemesine geçmeden evvel telefondaki önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Yedekleme’den sonra şarj durumunun %50 ve üzerinde olduğundan emin olup alttaki linklerden birinden yazılım dosyasını bilgisayarınıza indirin ve daha sonra anlatılan adımları tek tek takip ederek yazılım yüklemesini yapın.

 

Türkiye 5.1.1 (SM-N920C) – Kasım 2015 (Kasım güvenlik yaması dahil)

İNDİR

İNDİR (Alternatif)

 

Türkiye 5.1.1 (SM-N920C) – Ağustos 2015

İNDİR

İNDİR (Alternatif)

 

Yukarıdan telefonunuza ait rom dosyasını indirdiyseniz aşşağıdaki adımları takip ederek yazılım yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

 

  • Odin programını BURADAN bilgisayarınıza indirin
  • Daha sonra BURADAN ilgili USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin. ( bu işlemi bilgisayarınız, telefonu görmezse yaparsınız. Bilgisayar telefonu tanırsa gerek yok kurmanıza. )
  • Telefonunuzu kapalı konuma getirin
  • Ses Kısma + Menü (Home) + Power (Açma)  ” tuşlarına aynı anda basın Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin.
  • İndirmiş olduğunuz ODİN programı açın ve telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Gerekli sürücüler yüklendikten sonra ODİN programı telefonunuzu tanıyacaktır.
  • Programda “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak sitemizden indirdiğiniz “.tar .md5″ uzantılı rom dosyasını seçin.
  • Herşey hazır olduğunda ” Start “ butonuna basın ve işlemin bitmesini bekleyin

 

 

samsung-galaxy-note-5-odin

 

Yukarıdaki anlatılanları adım adım takip ettiğinizde Samsung Galaxy Note 5 stock rom yükleme başarılı bir şekilde tamamlanır ve cihazda bulunan tüm yazılımsal sorunlar ortadan kalkar. Cihazı ilk aldığınız günkü kurulumlarını yapıp telefonu kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.Herhangi bir noktada takılırsanız yorum yaparak destek isteyebilirsiniz.

Comments
 1. Yusuf
 2. Himmet Özdinç
  • Volkan
 3. Anıl
 4. Taha özkan
 5. Bekir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir