Samsung Galaxy J5 (SM-J500F) Yazılım Yüklemesi

samsung-galaxy-j5-sm-j500f-yazilim-yuklemesi

 

Samsung galaxy J5 yazılım yükleme konumuz ile J5 modeli telefon kullananlara nasıl yazılım yüklersiniz bu konular hakkında bilgiler paylaşacağız. Yazılım yüklemesi hangi durumlarda yapılır öncelikle bu konuda bir kaç bilgi verelim. Telefon aşırı kasma yapıyorsa, uygulamalar sürekli hata verip kapanıyorsa, samsung yazısında kalıyorsa, desen kilidi unutulmuş ve telefona ulaşamıyorsanız veya buna benzer yazılımdan ötürü sorunlar yaşıyorsanız bu konu ile bu sorunlardan kurtulursunuz.

 

Sitemiz üzerinden daha önce sizlere Samsung Galaxy J5 Format Atma konu başlığı altında samsung galaxy j5 hard reset yöntemi ile ve menü üzerinden nasıl sıfırlama yapabileceğinizi anlatmıştık. Bu konumuzda ise rom yüklemesini yapabileceksiniz. Rom yani yazılım yüklemesi yapmadan evvel telefonda önemli dosyalarınız bulunuyorsa bunları yedeklemeyi unutmayın. Yazılım sonrası telefon ilk gün ki haline döneceği için içerisinde herhangi bir bilgi-belge kalmaz. Yedekleme işlemini samsung kies programı ile’de yapabilirsiniz. Yedeklemeyi yaptıktan sonra şarj durumunun %50 ve üzerinde olmasına önem gösterin. Şarj seviyesi kritik düzeyde ise kesinlikle yazılım yüklemesine geçmeyin. Artık hazırsanız alttaki linklerden birinden yazılım dosyasını bilgisayarınıza indirip, anlatılan adımları tek tek uygulamaya geçebilirsiniz.

 

Türkiye 5.1.1 (SM-J500F) – Ekim 2015

İNDİR

İNDİR (Alternatif)

 

Yukarıdan telefonunuza ait rom dosyasını indirdiyseniz aşşağıdaki adımları takip ederek yazılım yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

 

 • Odin programını BURADAN bilgisayarınıza indirin
 • Daha sonra BURADAN ilgili USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin. ( bu işlemi bilgisayarınız, telefonu görmezse yaparsınız. Bilgisayar telefonu tanırsa gerek yok kurmanıza. )
 • Telefonunuzu kapalı konuma getirin
 • Ses Kısma + Menü (Home) + Power (Açma)  ” tuşlarına aynı anda basın Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin.
 • İndirmiş olduğunuz ODİN programı açın ve telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Gerekli sürücüler yüklendikten sonra ODİN programı telefonunuzu tanıyacaktır.
 • Programda “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak sitemizden indirdiğiniz “.tar .md5″ uzantılı rom dosyasını seçin.
 • Herşey hazır olduğunda ” Start “ butonuna basın ve işlemin bitmesini bekleyin

 

Yukarıdaki anlatılanları adım adım takip ettiğinizde samsung galaxy j5 stock rom yükleme başarılı bir şekilde tamamlanır ve cihazda bulunan tüm yazılımsal sorunlar ortadan kalkar. Herhangi bir noktada takılırsanız yorum yaparak destek isteyebilirsiniz.

Comments
 1. murat
 2. cengiz
 3. Onurcan
 4. erdin
 5. AyhanŞENTÜRK
 6. Ramazan Sönmez
  • onur
 7. mehmet
 8. sarı
 9. Vysl
  • tabletci
   • furkan
  • Alperen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir