Samsung Galaxy J5 Format Atma

samsung-j5-format-atmaSamsung Galaxy J5 Format Atma,  Samsung Galaxy J5 Format,  Samsung Galaxy J5 Fabrika Ayarları,  Samsung Galaxy J5 Sıfırlama,  Samsung Galaxy J5 Hard Reset, Samsung Galaxy J5 Format Nasıl Atılır, Samsung j5 format, Samsung j5 format atma, Samsung j5 hard reset

 

 

Samsung j5 kullananlar için hazırladığımız bu makale ile samsung galaxy j5 format atma işlemini anlatacağım sizlere.  Cihaza virüs bulaştırdıysanız, uygulamalar kasıyorsa veya aşırı derecede bir yavaşlık söz konusu ise telefonu ilk aldığınız güne çevirmeniz gerekebilir. Bu işlem sonucunda telefonunuz ilk aldığınız güne döner. Bu sebeple içerisindeki dosyalarınızı yedeklemeniz gerekmektedir aksi halde tüm verileriniz silinir.

 

Samsung Galaxy J5 Format işlemi 3 şekilde yapılmaktadır. Öncelikle telefonunuzun menü bölümüne ulaşabiliyorsanız işiniz biraz daha kolaylaşıyor. Aşşağıdaki adımları uygulayarak fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.

 

Menü → Ayarlar → Yedekle ve sıfırla → Fabrika ayarlarına sıfırla → Telefonu sıfırla → Herşeyi sil

 

Eğer telefonun menü kısmına ulaşamıyorsanız o zaman samsung galaxy j5 hard reset ile telefonu sıfırlamanız gerekmektedir. Hard reset dediğimiz olay tuşları kullanarak format atma işlemidir. Mesala telefonunuza desen kilidi koyup unuttuğunuzda menüye ulaşamazsınız o zaman hard reset ile telefonu sıfırlamanız gerekmektedir. Bu işlemi ve yukardaki işlemi yapmadan önce telefonun yedekleme işlemini muhakkak yapmalı ve şarjın %50 üzerinde olmasını sağlamalısınız. %50 altında olursa sorun yaşarsınız.

 

Samsung Galaxy J5 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

 

 • Telefonu kapalı konuma getirin gerekirse bataryayı söküp tekrar takın
 • Kapalı konumdayken ses açma + home tuşuna basılı tutarak power ( açma ) tuşuna basınız
 • Samsung yazısı geldiğinde tuşları bırakın
 • Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.

 

Yukarıda bahsedilen iki yöntem size çözüm olmuyorsa daha önce yine sitemiz üzerinden paylaştığımız stock rom yani orijinal yazılım dosyasını indirip bilgisayarınız yardımı ile yazılım yükleyebilirsiniz alttaki linkten yazılım dosyasını paylaştığımız konuya ulaşabilirsiniz.

 

Samsung Galaxy J5 Yazılım Yüklemesi

Comments
 1. Acill
 2. derya
 3. Umut
 4. Umut
 5. efsane akyıl
 6. Sevda
 7. Mehmet
  • tabletci
 8. helin
  • tabletci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir