Samsung Galaxy A8 Format Atma

samsung-galaxy-a8-format-atma

Samsung Galaxy A8 Format Atma, Samsung Galaxy A8 Format, Samsung Galaxy A8 Format Nasıl Atılır, Samsung Galaxy A8 Sıfırlama, Samsung Galaxy A8 Fabrika Ayarları, Samsung Galaxy A8 Hard Reset, Samsung Galaxy A8 Güncelleme, Samsung A8 Format Atma, Samsung A8 Hard Reset, Samsung A8 Format Nasıl Atılır, Samsung A8 Sıfırlama

 

 

Samsung Galaxy A8 Format Atma konusunda bilgiler paylaşacağız bugun sizlerle. Öncelikle bu işlemlere neden gereksinim duyarız biraz bu konuyu inceliyelim ve ufak dipnotlar ile konumuza dönelim. Öncelikle telefonunuz aşırı derece kasma yapıyorsa, çok geç açılıyorsa, kurduğunuz uygulamalar hata verip kapanıyorsa, telefon istem dışı çalışmalar sergiliyorsa, desen kilidi koyup, unuttuysanız  bu konu ile bu sorunları unutmaya hazır olun.

Anlattılanları uygulamaya başlamadan önce telefondaki dosyalarınızı yedeklemeyi sakın unutmayın. Yapılan bu işlem sonunda telefon ilk aldığınız güne döner haliyle içerisindeki tüm dosyalarınız silinir. Bir diğer önemli faktör ise telefonun şarjının %50 ve üzeri olmasına önem gösteriniz. Telefonu sıfırlarken kapanma yaşarsanız eğer bu durum ciddi sıkıntılara yol açabilir hatta telefonu bir daha hiç açamayabilirsiniz. Telefonun şarjının %50 ve üzeri olduğundan emin olduktan sonra aşşağıdaki adımları uygulayarak Samsung Galaxy A8 Hard Reset işlemine başlayabiliriz.

Eğer telefonunuz açılıyorsa yani menü kısmına ulaşabiliyorsanız aşşağıdaki adımları takip ederek sıfırlama yapabilirsiniz. Eğer telefonunuz açılmıyorsa bir sonraki hard reset yöntemine geçebilirsiniz.

Menü → Ayarlar → Yedekle ve sıfırla → Fabrika ayarlarına sıfırla → Telefonu sıfırla → Herşeyi sil

Samsung Galaxy A8 Hard Reset / Format Atma

 

  • Telefonunuzu kapalı konuma getirin ve 10 sn kadar bekleyin
  • Telefon kapalı konumdayken ses açma + home basılı tutup power ( açma ) tuşuna basın
  • Samsung logosu geldiğinde tuşlara basmayı bırakın
  • Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Sıfırlama işlemi tamamlanmıştır

 

 

Yukarıdaki anlatılanları adım adım uyguladığınızda telefonunuz ilk aldığınız güne döner ve yukarıda bahsettiğim bütün sorunlardan kurtulmuş olursunuz. Android sürümünü güncellemek isterseniz bilgisayarınıza kies programı kurup güncellemede yapabilirsiniz. Takıldığınız anlamadığınız bir yer olursa konu altından destek isteyerek bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir